Tenisowe zmagania najmłodszych – relacja z Turnieju

W dniach 31.05-01.06.2014r na kortach klubu OLYMP Błonie przeprowadzono II Powiatowy turniej tenisa ziemnego pod nazwą “Od przedszkolaka do Fibaka”. Turniej był nie tylko okazją do walki na korcie ale także przeprowadzono konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci pokonywały tory przeszkód, trafiały do celu zdobywając nagrody, brały udział w zabawach tenisowych, a także popisywały się wiedzą o tenisie odgadując najlepszych zawodników z prezentowanych fragmentów meczów gwiazd światowego tenisa.

Po przerwie na poczęstunek dla maluchów były jeszcze konkursy natomiast starsze dzieci rozpoczęły zmagania na korcie. We wszystkich grupach wiekowych dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami.

W kategorii do lat 8 czołowe miejsca zajęli:

I m-ce – Kuba Kajewski
II m-ce – Janek Gąsiński
III m-ce – Janka Paradowska (wyróżniona również jako najlepsza wśród dziewcząt)

W kategorii do lat 10 pierwsze trzy miejsca zajęli :

I m-ce – Michał Ferenc
II m-ce – Paulina Ferenc
III m-ce – Aleksander Karpiński

Zmagania w tych grupach wiekowych były zabawą ale i walką zakończoną euforią lub łzami.
W drugim dniu zmagań rywalizację rozpoczęły dzieci do lat 14. Najlepszymi w tej kategorii okazali się:

I m-ce – Marysia Białecka
II m-ce – Michał Ferenc
III m-ce – Sandra Żegota

Zmagania zakończono wręczeniem przez przedstawicieli władz powiatu i gminy pamiątkowych medali pucharów oraz nagród rzeczowych.

Marcin Stępczyński
LKS OLYMP Błonie