LOGO LKS BŁONIE17 grudnia 2011 r. to podwójna uroczystość w LKS “OLYMP”. W tym dniu o godz. 11:00 Zarząd Klubu, byli i obecni zawodnicy, jak również działacze i sympatycy Klubu zebrali się w hali przy ul. Lesznowskiej, aby w obecności władz powiatowych, miejscowych oraz przedstawicieli Polskich Związków w Lekkiej Atletyce i Warcabach uczcić 60-lecie działalności LKS “OLYMP” oraz podsumować osiągnięcia sezonu sportowego 2011 roku.

Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Paweł Białecki oraz Radni Powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Jerzym Wójcikiem. Błonie reprezentowane było przez Burmistrza Zenona Reszkę, Przewodniczącego Rady Jacka Fuglewicza; Oświatę i sport błoński reprezentował Naczelnik Wydziału Włodzimierz Leduchowski. Liczną grupę byłych zawodników Klubu reprezentowali m.in.: 8-krotna reprezentantka Polski w lekkiej atletyce Halina Krzyżańska z mężem Grzegorzem – przed laty czołowym dyskobolem Mazowsza. W pierwszych rzędach na sali zasiedli: Młodzieżowi Mistrze Polski: w biegu na 100m przez płotki Iwona Konrad oraz w biegu na 400m – Jacek Pągowski, Wicemistrz Polski Młodszych Juniorów w skoku w dal i dziesięcioboju Kamil Kasta, reprezentantka polskich juniorek w rzucie oszczepem Bożena Strelau, czołowa zawodniczka wśród miotaczek Anna Jakubowska, jeden z najlepszych biegaczy lat 60-tych, aktualny rekordzista Klubu w biegach 1000, 1500 i 3000m – Leszek Kuc, obecni zawodnicy trenujący lekką atletykę oraz sekcja warcabowa z aktualnymi Mistrzami Polski w warcabach klasycznych jak i stupolowych.

Po przemówieniu Prezesa Klubu Zygmunta Karlickiego, który przedstawił w swym wystąpieniu historię Klubu sięgającą roku 1951, występowali z gratulacjami i życzeniami przedstawiciele władz powiatowych, miejskich oraz klubów sportowych.
Miłym akcentem było wystąpienie Burmistrza Domenico Corte z włoskiego miasta Coreno Ausonio z gratulacjami i życzeniami.

W drugiej części uroczystości puchary wręczali przedstawiciele władz powiatu, gminy i Klubu: dla brązowego medalisty Mistrzostw Europy w warcabach klasycznych Karola Cichockiego, dla 12. zawodniczki Mistrzostw Europy Kasi Stańczuk. Puchary otrzymali także Mistrz Polski Juniorów Młodszych Mateusz Stańczuk i Mistrz Polski Juniorów Starszych Karol Dudkiewicz.
Pucharami została wyróżniona cała drużyna warcabistów, która dzięki trenerowi Juliuszowi Osińskiemu od 10 lat nie opuszcza podium na Mistrzostwach Polski.

60-lat

Oto skład osobowy mistrzowskiej drużyny: Agnieszka Jurkiewicz, Kasia Stańczuk, Karol Dudkiewicz, Karol Cichocki, Mateusz Stańczuk, Adrian Nadulny, Krzysztof Kowalczyk i Jakub Stacewicz.
Z sekcji lekkoatletycznej zostali wyróżnieni Paweł Szynal – czołowy polski maratończyk, który w roku 2011 zdobył klasę mistrzowską w Super Maratonie oraz Andrzej Radzikowski zwycięzca cyklu ogólnopolskich maratonów p.n. “Korona Himalajów”
Kolejne puchary otrzymały Anna Wieczorek – III miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 11 w biegu na dystansie 600m, Monika Hill – Wicemistrzyni Międzynarodowych Zawodów w kat. do lat 13 na dystansie 600m oraz podopieczna trenera Sławomira Gawryjołka Karolina Gawrzydek – za zajęcie II miejsca w skoku wzwyż i zawodniczka pani trener Bożeny Strelau – Paulina Wonderzy za brązowy medal w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Mazowsza. Wyróżnione zostały również siostry Agnieszka i Iwona Konrad, które wyróżniają się w drużynie piłki nożnej LKS OLYMP w 2011roku zdobywając brązowe medale Mistrzostw Mazowsza.

W miłej atmosferze przebiegała uroczystość jakże ważna dla naszego Klubu – przypominamy, że na terenie gminy tylko KS “Błonianka” jest starszym klubem.

Po zakończeniu uroczystości Prezes Klubu wraz z zarządem w osobach pp. Helena Koźlicka, Jerzy Syperek, Bożena Strelau, Henryk Meissner, Juliusz Osiński, Zbigniew Rybka i Grażyna Stańczuk zaprosili gości do świetlicy na kawę i herbatę, zaś młodzież pod nadzorem trenera przy słodyczach, owocach i napojach przypominali sobie wzajemnie jak to w tym sezonie było.
W uroczystości 60-lecia LKS OLYMP wzięło udział ogółem 95 osób.

Z. Karlicki