Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach w Beilen

W dniach 1-8 .11.2015 odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych w Beilen w Holandii. Uczestniczyło w nich ponad 400 zawodników. Rozegrano 9 partii trwających 4-5 godzin każda. Z LKS Olymp wzięło udział 3 zawodników: Kasia Stańczuk, Mateusz Stańczuk oraz Karol Cichocki.

Kasia przez większość turnieju była pierwsza, do końca walczyła o złoto. Ostatecznie została wicemistrzynią w kategorii kadetek (do 16 lat). Podkreślić należy, że kategoria była wyjątkowo mocno obsadzona. Za naszą zawodniczką znalazła się m.in. aktualna mistrzyni Azji czy aktualna ME.

Karol Cichocki zajął 6 miejsce w kategorii kadetów natomiast Mateusz zajął 7 miejsce w grze błyskawicznej w kategorii juniorów.
Gratulacje dla zawodników i trenera.
Stańczuk Katarzyna