Na sportowo – tenisowo “I Otwarte Mistrzostwa Błonia”

W dniu 14.05.2016r na krytych kortach LKS „OLYMP” Błonie odbyły się „I Otwarte Mistrzostwa Błonia” w tenisie dzieci i młodzieży. Do rozgrywek przystąpiło 37 tenisistów, którzy w trzech kategoriach wiekowych stanęli do rywalizacji. Zmagania były pełne sportowej walki i ogromnych emocji, nie tylko młodych zawodników, ale także  ich rodziców, dopingujących czasem na granicy przepisów. Młodzież prezentując wysoki wyrównany poziom, nieznacznymi różnicami punktowymi rozgrywała finały tak, że do ostatniej chwili trudno było wskazać faworyta.
Dzieci z młodszych kategorii wiekowych poszły w ich ślady, pozostawiając serce , pot i łzy na korcie. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez Gminę Błonie. Była też możliwość spróbowania swoich swoich sił w tenisowych konkursach, pokonując tor przeszkód, czy sprawdzając prędkość swojego uderzenia z forhendu. Na wszystkich czekał zdrowy owocowy poczęstunek i napoje.
Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację Mistrzostw, a w szczególności Gminie Błonie oraz rodzicom wspierającym prowadzenie zawodów i konkurencji tenisowych oraz naszej sekcji fotoreporterskiej.
Ze sportowym pozdrowieniem
   Zarząd LKS OLYMP Błonie&Iwona Kępka

Wyniki turnieju :
Wśród 8. najstarszych graczy (w grupie do lat 16) najlepszymi okazali się:
I miejsce – Stanisław Filochowski     – KT Ożarów Maz.
II miejsce – Dominik Mińkowski     – LKS OLYMP Błonie
III miejsce – Antoni Niedziela         – KT Ożarów Maz.
W rocznikach 2006-2005 w gronie 11 graczy najlepiej wypadli:
I miejsce – Michał Ferenc        – LKS OLYMP Błonie
II miejsce – Janka Paradowska         – LKS OLYMP Błonie
III miejsce – Aleksander Karpiński     – LKS OLYMP Błonie
W najliczniejszej 18. osobowej grupie rocznika 2007-2009 zwycięzcami zostali:
I miejsce – Filip     Draniak            – SP 10 Pruszków
II miejsce – Filip Mińkowski        – LKS OLYMP Błonie
III miejsce – Alex Dworak        – SP 10 Pruszków

Turniej dzieci_Mlody Sportowiecgrupowe mlodsifinalisci 2000-2004 2008-2007