Treningi naszej drużyny odbywają się w hali im. Zygmunta Karlickiego, przy ulicy Lesznowskiej 15a w Błoniu.

Zapraszamy też do odwiedzenia naszego profilu na facebooku

08.07.2018 (niedziela) zapraszamy na kolejny turniej siatkówki plażowej.

PLAKAT III


Miło nam poinformować, że w zakończonych w niedzielne popołudnie rozgrywkach XXXIV edycji GALS, III miejsce i brązowe medale w III lidze tych rozgrywek zdobyła debiutująca, młodzieżowa druzyna Olymp Centrum Sportu Błonie, wygrywając “mały final” (po dramatycznym meczu) z drużyną Echo 3:2. Koń Wioo!
Seniorzy błońskiego Olympu, w rozgrywkach I ligi GALS, przegrywają mecz o baraż 0:3 z drużyną Nets Volley.

20180603_154616


W czerwcu zapraszamy na zajęcia z siatkówki dla młodzieży (uczniów liceów i gimnazjów).

srednia_czerwiec


Miło nam poinformować, że w dzisiejszym turnieju siatkówki plażowej z cyklu BŁONIE Plaża’2018 wystartowało 26 par. Odwiedzili nas plażowicze m.in. z  Płońska, Tomaszowa Maz., Mińska Maz., Skierniewic, Warszawy, Grodziska Maz., Paprotni, Leszna, Błonia i okolic…

Graliśmy o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, na dwóch boiskach przy błońskich gliniankach.
Z powodu dużego zainteresowania turniejem, rozegraliśmy eliminacje systemem play-off (1 set do 15 pkt.), żeby wyłonić finałową 16-kę, która walczyła “systemem brazylijskim” o zwycięstwo w turnieju.

Rozegraliśmy 40 meczów (10 eliminacyjnych), gdzie wraz z kolejną rundą poziom był tak wyrównany, że niejednokrotnie decydowała końcówka (1 set do 21 pkt. “na przewagi”).
Po prawie 8 godzinach zmagań w finale spotkali się rywale z pierwszej rundy “16-ki”, i tym razem to Hendzelewscy Rafal i Marcel zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę parze Fotek/Art, wygrywając 21:19. W meczu o miejsce trzecie także rewanż: Kędzior/Sobolewski z parą Deć/Król. I tutaj także “przegrani” z 1-szej rundy “16-ki” Kędzior/Sobolewski tym razem pokonali 23:21 pare Deć/Król. Już poziom półfinałów był na tyle wyrównany, że decydowały “przewagi”… 🙂

Puchary, medale i nagrody wręczał dyrektor CSiR p. Włodzimerz Leduchowski.
Podziękowania dla CSiR oraz Biura Promocji Miasta za objecie patronatem oraz ufundowanie pucharów i nagród.

Poniżej klasyfikacja końcowa:

1. Hendzelewski Rafal / Marcel (14-letni zawodnik mlodzikow Lechi Tomaszow Maz.)
2. Fotek/ Art
3. Kędzior / Sobolewski
4. Deć / Król
5. Szwajkosz Asia / Amróz
6. Tejchman / Bigos
7. Krzyżanowski / Kryszczuk
8. Rylski / Januszewski
9. Galwas / Wojczuk
10. Ptaszyński / Bieliński
11. Dorodziński / Rąg
12. Antoniak / Antoniak
13. Podenas / Stachurski
14. Fydrych / Morawski
15. Pszczoła / Skorek
16. Słowiński / Wiśniewski
17 – 26:
Ochodzka Natalia / Kulczak Iza
Piwowar / Raciborska
Mostek / Ploch
Teodorkiewicz Mateusz / Kuba
Wierciński Dariusz / Michal
Suski / Suski
Gadziński Hubert / Przemek
Konopka / Machnio
Pawłowski / Grzegrzółka
Dawidziuk / Deptuła

Sędziowali: Niedziński Leszek, Antoniak Sławomir, Stańczak Robert.

20180513_161141


Wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu zapraszamy na pierwszy w tym sezonie turniej siatkówki plażowej z cyklu Błonie Plaża’2018.

Startujemy w niedzielę 13 maja o godzinie 09:00

plaza_2018

 


Choć ostatni mecz sezonu drużyna Olympu Błonie rozegrała 28 marca w Przytyku, zwyciężając z tamtejszym KS Gromem 3:1, to dopiero w niedzielę 15 kwietnia oficjalnie zakończył się sezon 2017/18 rozgrywek IV ligi seniorów w siatkówce mężczyzn w ramach MWZPS. Rozpoczęliśmy go i kończymy zwycięstwem, więc czas na podsumowanie…

Był to sezon debiutu siatkarzy z Błonia w rozgrywkach wojewódzkich na tym ich szczeblu. Jako drużyna, która zaczyna dopiero grę ligową zakładaliśmy z góry, że nie zawsze będzie łatwo. Niemniej jednak cieszymy się że dotrwaliśmy do końca, mamy nadzieję że mecze były przynajmniej w części interesujące i emocjonujące. Cieszymy się również ze zdobytego doświadczenia, które jak jesteśmy przekonani, będzie w przyszłości procentować.
Dane nam było rozegrać aż 22 mecze (11 jako gospodarz i 11 na wyjazdach). Ostatecznie w gronie 18 drużyn, zajęliśmy 9 miejsce, zwyciężajac w 7 meczach, a w 14 ponosząc porażki. Końcowa tabela:

1. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki
2. SPS Radmot Jedlińsk
3. ADS Wolta
4. MMKS Mińsk Mazowiecki
5. SuperTeam UKS Herkules Sulejówek
6. KS Mogielanka Mogielnica
7. UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów
8. KS Grom Przytyk
9. Olymp Błonie
10. SPS Konstancin Jeziorna
11. WTS Klondaik Warka
12. Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki “Len”
13. KS Siatkarz Ząbki
14. UMKS Gwardia Legionowo
15. GKS YABU Sadownik Błędów
16. Astoria Piaseczno II
17. KS Ventus Zamek Ciechanów
18. MPKS Zwoleń

Drużyna Olympu zagrała w składzie (numeracja z koszulek):

1. Roland Zakrzewski (t)
2. Karol Sapigórski
3. Jakub Racinowski
4. Maciej Wójcik
5. Krystian Woźnicki
6. Łukasz Hat
7. Dariusz Wawrzyńczak
8. Tomasz Pindor
9. Mateusz Leszczyński
10. Sławomir Antoniak (t)
11. Robert Stańczak (k)
12. Grzegorz Kowalczyk
14. Artur Grobelny
15. Maciej Hrynczyszyn
16. Grzegorz Podenas
17. Mariusz Tomczak

I w takim też składzie chcielibyśmy serdecznie podziękować kibicom, drużynom przeciwnym i wszystkim osobom przyczyniającym się do tego, że istniejemy jako drużyna. Wyróżnić należy Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, które w osobach dyrektora Włodzimierza Leduchowskiego i Macieja Cieślaka od początku pomysłu na tę drużynę mocno ją wspierali i dopingowali temu projektowi, Biuro Promocji Błonia w osobach pań: Agnieszki Gałkowskiej i Karoliny Gąsińskiej za stałe miejsce dla drużyny w internetowym życiu miasta, koleżanki: Iwonę i Ewelinę za przygotowywanie plakatów z info o meczach oraz “fotografow”, dzięki którym zostaje nam pokaźna galeria fotek… 🙂

Dzięki WIELKIE!

Ze sportowym pozdrowieniem!
Olymp Błonie – volleyball team

IMG_20180311_181446852IMG_20180311_181425328


W rozegranych w dniu dzisiejszym, kolejnych dwóch meczach III ligi Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, drużyna “OLYMP Centrum Sportu Błonie” zaprezentowała równy, dobry poziom. Widać efekty regularnych treningów w UKS Melo i przy Lesznowskiej.
W pierwszym meczu po bardzo dobrej grze błońska młodzież pokonała kadetów grodziskiej “Sparty” (UKS Sparta 2) 3:0. Zawodnikiem meczu został Mateusz Teodorkiewicz.
W drugim meczu Olymp CS Błonie próbował podtrzymać passę drużyny niepokonanej w III lidze w meczu z ubiegłorocznym spadkowiczem z II ligi, drużyną “Jelenie w terenie”. Po dobrej i wyrównanej grze Olymp CS Błonie przygrywa z Jeleniami 1:3. Zawodnikiem meczu został Patryk Mostek.
Brawa za walkę i zaangażowanie chłopaków na boisku i na treningach.

Drużyna zagrała dzisiaj w składzie:
1. Patryk Mostek
2. Mateusz Teodorkiewicz
3. Patryk Sapigórski
4. Michał Sapigórski
5. Mateusz Germel
6. Mateusz Szustkowski
7. Hubert Ploch
8. Przemek Słowiński
9. Jakub Regulski
10. Krystian Skindzier
11. Damian Łażewski
12. Antek Niedziela

20180317_11025620180317_124303


Udany start młodzieżowej drużyny siatkarzy z Błonia w rozgrywkach GALS Wiosna’2018

Drużyna OLYMP Centrum Sportu Błonie rozpoczęła swoją przygodę z Grodziską Amatorską Ligą Siatkówki od dwóch zwycięstw w III lidze tych rozgrywek.
Pierwszy mecz wygrany 3:0 z drużyną ZS3 Wiskitki, na co dzień dziewczynami trenującymi w Virtusie Wiskitki.
Zawodnikiem meczu został Mateusz Szustkowski.
W drugim meczu poprzeczka poszła w górę i po bardzo dobrej grze i zaciętym meczu OLYMP CS Błonie wygrywa z drużyną T.G Sokół Brwinów 3:1. Zawodnikiem tego meczu został Patryk Mostek.

Drużyna jest złożona z zawodników Olymp Błonie oraz Melo Błonie, gdzie wszyscy chłopcy mają okazję trenować pod okiem trener Katarzyny Szewczyk-Gruszczewskiej we wtorki i czwartki o godz. 16:00-17:00. Na hali przy Lesznowskiej trenują we czwartki i niedziele o godz. 18:30-20:00.
Cieszy frekwencja i zaangażowanie młodzieży, oby tak dalej.
Bravo Drużyna, i jej okrzyk – KOŃ WIOO!

20180310_13511020180310_11201120180310_11042020180310_110518


Informujemy że 10 marca rusza kolejna już XXXVI edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W rozgrywkach tych udział wezmą dwie drużyny z Błonia.
Drużyna juniorów, debiutująca w tych rozgrywkach i grająca w III lidze oraz drużyna seniorów, będąca w tej chwili drużyną najdłużej utrzymującą się w I lidze tych rozgrywek.
Juniorzy OLYMP CS Błonie swój pierwszy pojedynek stoczą 10 marca (sobota) o godz. 10:45 z drużyną ZS 3 Wiskitki, natomiast seniorzy z OLYMP Błonie zagrają 17 marca (również sobota) o godz. 18:00 z mocną drużyną NETS Volley.

Miejscem rozgrywania meczów jest hala sportowa w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Westfala 3A.
Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.


Siatkarskie “Ferie 2018”

Można ocenić, że pełnym sukcesem zakończyliśmy zorganizowane przez klub Olymp Błonie, przy współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu oraz “UKS Melo Błonie”, Siatkarskie “Ferie 2018” dla chłopców szkół średnich, gimnazjalnych i końcowych roczników klas szkoły podstawowej, bo i tacy do nas dotarli.
Pod fachowym okiem trener “UKS Melo” Katarzyny Szewczyk-Gruszczewskiej ponad dwudziestka chłopców przez 5 dni szkoliła swoje umiejętności z zakresu piłki siatkowej, kończąc każdy 2-godzinny trening rywalizacją meczową.

Po 5-dniowych zmaganiach, na uczestników czekała niespodzianka w postaci poczęstunku przygotowanego przez błońskie Centrum Sportu. Dzięki!

To już drugie kolejne ferie, gdzie spotykamy się z młodzieżą, żeby przybliżyć im i zachęcić do, przynajmniej rekreacyjnego, uprawiania siatkówki.

20180126_132045


Trenujemy w doborowym towarzystwie:

w rozgrywkach IV ligii błoński klub reprezentują (numeracja z koszulek)

22792459_1059548384187865_4670982887675574337_o1. Roland Zakrzewski
2. Karol Sapigórski
3. Jakub Racinowski
4. Maciej Wójcik
5. Krystian Woźnicki
6. Łukasz Hat
7. Dariusz Wawrzyńczak
8. Tomasz Pindor
9. Mateusz Leszczyński
10. Sławomir Antoniak
11. Robert Stańczak
12. Grzegorz Kowalczyk
13. Piotr Rasalski
14. Artur Grobelny
15. Marcin Hrynczyszyn
16. Grzegorz Podenas
17. Mariusz Tomczak
30. Leszek Niedziński
31. Dariusz Wieczorkowski
32. Marcin Wrzosek
33. Stanisław Wrzosek
34. Agnieszka Śniadewicz-Świca
35. Kacper Antoniak

Drużyna Olympu w ostatniej edycji ligi amatorskiej 2016/2017, grała w składzie:
1. Dariusz Wawrzyńczak
2. Piotr Rasalski
3. Maciej Wójcik
4. Sławomir Antoniak
5. Roland Zakrzewski
6. Krystian Woźnicki
7. Łukasz Hat
8. Karol Sapigórski
9. Mateusz Leszczyński
10. Jakub Racinowski
11. Robert Stańczak

NASZA DRUŻYNA TO:

  1. Vice mistrzowie (I ligi) XXXIV edycji GALS Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkowej w Grodzisku Mazowieckim.
  2. Zwycięzcy (I ligi) XXXIII edycji GALS Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkowej w Grodzisku Mazowieckim. – zdjęcia z finału na linku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1142388105838381&set=a.107159699361232.10951.100002016081608&type=3&theater W pięciu równolegle prowadzonych ligach rozegrano 11 kolejek (168 meczów). Łącznie rywalizowało 36 drużyn.
  3. trzecia najlepsza drużyna w XXXII edycji GALS (I liga).

 

bossa_wygrana

 

DSC_0062 (2)

img_20161218_194927583img_20161218_192911234GALS13669373_1021994581211068_4549025987831273336_o13767152_1021994997877693_7431650434879815437_o13667963_1021994834544376_3310935375947118764_oBossa 2008

Wcześniej zdobywaliśmy też Vice mistrzostwo Ligi GALS (Grodziskiej amatorskiej ligi siatkówki)


Odbyły się już dwie edycje letniego cyklu “BŁONIE PLAŻA“ 2016 i 2017, organizowane przez Klub