Zawodnicy z Błonia na Mistrzostwach Europy w Warcabach

Zawodnicy z Błonia na Mistrzostwach Europy w Warcabach

W niedzielę 31 lipca w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się uroczyste ślubowanie zawodników udających się na 18 Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Warcabach. W reprezentacji Polski było aż troje zawodników błońskiego klubu LKS OLYMP: Katarzyna Stańczuk, Mateusz Stańczuk i Karol Cichocki. Prosto z Łazienek kadra autokarem pojechała do Pińska (Białoruś) gdzie już kolejnego dnia rozegrano pierwszą rundę. Kolejne dni to intensywny turniej z codziennymi rozgrywkami. Gry głównego turnieju zakończyły się 7 sierpnia, w kolejnych dwóch dniach rozegrano jeszcze gry szybkie i błyskawiczne – Rapid i Blitz.

Podsumowując: z siedmiu medali zdobytych w sumie przez reprezentację Polski na Mistrzostwach Europy w Pińsku aż 6 zdobyli zawodnicy klubu LKS OLYMP!:

Katarzyna Stańczuk – brąz w głównym turnieju, srebro w grze Rapid i złoto w grze Blitz

Karol Cichocki – dwa brązowe medale: w głównym turnieju oraz w grze Rapid

Mateusz Stańczuk: brązowy medal w grze Blitz.

Ponadto rozegrano nieoficjalne „Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w rozwiązywaniu kombinacji warcabowych “Pińsk 2016”. W konkursie wzięła udział prawie setka młodych warcabistów, m.in. kilkunastu zawodników reprezentacji Polski. Startujący zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe. W kategorii najstarszej “Open” zwyciężył Karol Cichocki ! Organizatorzy zaznaczyli, że nasz reprezentant otrzymał największą ilość punktów ze wszystkich zawodników startujących w konkursie.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera!

IMGP3175- IMGP3176-