Mistrzostwa Europy wg zawodników LKS Olymp!!!

Zawodnicy z klubu Olymp znowu najlepiej wypadli na Mistrzostwach Europy!

W dniach 1-9.VIII w Witebsku na Białorusi odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych.  Przed wyjazdem odbyło się ślubowanie kadry w Muzeum Narodowym i wykonane zostały zdjęcia wszystkich polskich zawodników (24). Z LKS  OLYMP zostało powołanych do kadry troje zawodników: Kasia i Mateusz Stańczuk oraz Karol Cichocki.

W Witebsku Polska zdobyła 5 medali z czego 4 zdobyli zawodnicy OLYMP-u.

Karol Cichocki w kategorii do lat 19 zdobył złoto na grę błyskawiczną oraz dwa medale brązowe na grę aktywną i długą. Mateusz Stańczuk w kategorii do 26 lat na grę błyskawiczną zdobył także złoto. Zaśpiewano więc dwukrotnie Mazurek Dąbrowskiego. Kasia Stańczuk do końca walczyła o medale, jednak ostatecznie nie udało się jej stanąć na podium.

Na stronie oficjalnej Polskiego Związku Warcabowego można przeczytać o gratulacjach dla Klubu Olymp i podziękowaniach za medale dla Polski, które zdobywają  głównie zawodnicy z naszego klubu.

My ze swojej strony możemy pogratulować także Rodzicom wytrwałości w przygotowaniu dzieci do tak trudnych zawodów no i przede wszystkim samym Zawodnikom, którzy spełniają się w tak ważnych zawodach.

LKS Olymp - Mistrzostwa Europy (2)

LKS Olymp - Mistrzostwa Europy (1) LKS Olymp - Mistrzostwa Europy (4) LKS Olymp - Mistrzostwa Europy (5)