Karol Dutkiewicz trzeci!!!

Damian Jakubik (Lokator Gniezno) zwyciężył w tegorocznym finale 40. Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych, który został rozegrany w minionym tygodniu w Lututowie. Tegoroczny debiutant zwyciężył zdecydowanie, uzyskując 3 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji końcowej Damianem Reszką (Lokator) i 4 punkty przewagi nad trzecim Karolem Dudkiewiczem (Olymp Błonie).
Zakończone w Lututowie 40 mistrzostwa Polski zakończyły się sukcesem Damiana Jakubika z Gniezna. Damian na liście MISTRZÓW POLSKI wpisał się pod numer 21 (oczko!). Wygrana debiutanta w finale zasługuje na uznanie. Damian wyrównał rekord M.Adamaszka, wygrywając w finale 7 partii. Zdobycie 17 punktów to również wyjątkowa sztuka. Wcześniej udało się to jedynie P.Chmielowi (2000 i 2005) oraz M.Adamaszkowi (2005). Trudny do poprawienia jest rekord M.Adamaszka z 2009 roku. Zdobył on wówczas tytuł z wynikiem 18 punktów (+7) i osiągając rekordową przewagę aż 5 punktów nad drugim zawodnikiem.
Srebrny medalista – Damian Reszkawalczy wytrwale o poprawienie rekordów. Już jest na trzecim miejscu tabeli wszechczasów. Jeden medal więcej i będzie drugim po P.Chmielu który zdobył ich 10. Jedno srebro więcej i wyprzedzi T.Balcerowicza. Jeden tytuł więcej i będzie numerem jeden w tabeli medalowej. Tegoroczny medal jest ósmym z rzędu medalem D.Reszki. Brakuje jednego do zrównania się z T.Balcerowiczem, który w latach 1990-98 zdobył cztery srebrne i pięć złotych (w tym trzy z rzędu) medali.
Na najniższym stopniu podium ukończył finał Karol Dudkiewicz. To był siódmy występ Karola w finale i pierwszy medal. Wpisał się na listę medalistów pod numerem 40.