Biegacze LKS Olymp Błonie najlepsi w Półmaratonie im. Janusza Kusocińskiego

Za nami już piąta edycja Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczny biegł był szczególnie udany dla naszej sekcji biegowej. Biegacze LKS-u zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej!
Nasza reprezentacja biegła w wyśmienitym składzie. Liderami światowej klasy ultramaratończycy Paweł Szynal (rekordzista Polski i wicemistrz świata w biegu 24-godzinnym) oraz Andrzej Radzikowski (trzeci na ubiegłorocznym Spartathlonie, ultramaratonie z Aten do Sparty). W drużynie biegli także Piotr Gawarski, Piotr Żukiewicz i Maciej Żukiewicz.
W rywalizacji indywidualnej nasi czołowi ultra maratończycy również byli niezwykle wysoko. Szynal zwyciężył w klasyfikacji Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a Radzikowski okazał się najlepszy w kategorii M30. Jego nowy rekord życiowy 1 godziny 16 minut i 37 sekund dał mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Pawła półmaraton był generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w biegu 24-godzinnym, w których broni tytułu mistrzowskiego, z kolei dla Andrzeja było to szybkościowe przetarcie przed wrześniowym Spartathlonem.
To już piąty bieg upamiętniający pierwszego mistrza olimpijskiego, Janusza Kusocińśkiego, który był związany z terenami naszego powiatu. Impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zawody ukończyła rekordowa liczba osób – 645. A my, jako klub LKS Olymp Błonie mamy przyjemność brać czynny udział we współorganizowaniu tej imprezy. Co roku biuro zawodów mieści się w naszej klubowej hali, u nas mieści się także linia startu oraz parking dla samochodów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak wspaniałą imprezę biegową. Do zobaczenia za rok!Paweł i Andrzej Podium drużyna Szynal1